niedziela, 28 listopada 2021
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Wystawy


Sekcja


Wystawa Kwiatów i Pokaz Florystyczny w Suchym Lesie


Uroczyste otwarcie Wystawy Kwiatów odbędzie się w sobotę w dniu 22 czerwca br. o godzinie 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury Suchy Las ul. Szkolna 16.

Na Wystawie Kwiatów będzie można podziwiać 40 odmian róż, 7 odmian czosnków ozdobnych jak również  pojawią się lilie, słoneczniki, peonie, lewkonie i goździki.

Kompozycję z kwiatów zostaną ułożone przez florystów – członków Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański oraz współpracującą ze Stowarzyszeniem Sekcją Florystyczna Koła Naukowego Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Projekt Wystawy Kwiatów wykonał Prezes Zarządu SITO Oddziału Poznańskiego Andrzej Aumiller.

Wystawa Kwiatów czynna będzie do poniedziałku – 25 czerwca br.

Wystawie Kwiatów będzie towarzyszył Pokaz Florystyczny, który odbędzie się w sobotę, dnia 22 czerwca br. o godzinie 14.00 a zakończy się o godzinie 16.00.
Pokaz Florystyczny wykonana członkini Zarządu SITO Oddziału Poznańskiego dr hab. Agnieszka Krzymińska z Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, która jest również Międzynarodowym Sędzią Florystyki FLORINT.

Tematem dwugodzinnego Pokazu Florystycznego będzie „Przedwakacyjne spotkanie z kwiatami”.

Różnorodność kompozycji, nowoczesne i tradycyjne aranżacje, odpowiednio dobrane kwiaty i kolory z pewnością zaciekawią oraz zainspirują nie jednego widza. W czasie powstawania tych pomysłów będzie można zapoznać się z żywym i bogatym materiałem roślinnym, dużymi umiejętnościami, a przede wszystkim doświadczeniem i profesjonalizmem dr hab. Agnieszki Krzymińskiej, która jest specjalistą w dziedzinie florystyki.

Pokazy Florystyczne są adresowane nie tylko do osób zajmujących się zawodowo florystyką  ale także do wszystkich miłośników aranżacji kwiatowych. Stanowią niecodzienną okazję do zapoznania się z najnowszymi i  tradycyjnymi tendencjami obowiązującymi w świecie.

Wystawa Kwiatów oraz Pokaz Florystyczny odbędą się w Ośrodku Kultury Gminy Suchy Las przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie.
 

Sponsorzy Wystawy Kwiatów

Nickel Development Sp. z o.o.
z siedzibą w Złotnikach

ul. Krzemowa 1, 62-002 Suchy Las

Gmina Suchy Las
ul. Szkolna 13
62-002 Suchy Las

Ośrodek Kultury Gminy Suchy Las
ul. Bogusławskiego 17
62-002 Suchy Las

Elżbieta Nickiel
Białczańska 3
60—469 Poznań

Pieluszyńska Sp. z o.o.
ul. Kościelna 58
60-539 Poznań

Gumownia Strzelewicz Sp. z o.o.
ul. Obornicka 46
62-002 Suchy Las

Zioła doniczkowe dostarczyli:

OGRODNICTWO  KŁOBUS
ul. Strażacka 25
62-002 Suchy Las

Serdecznie zapraszamy!

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.