sobota, 13 kwietnia 2024
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Historia sekcji


Sekcja


Historia sekcji


  W 2008 roku, roku jubileuszu 50 lecia Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów  i Techników Ogrodnictwa w Oddziale Poznańskim reaktywowano Sekcję Terenów Zieleni, sekcję która była szczególnie ważna dla powstania SITO. 
To właśnie grupa specjalistów terenów zieleni w przeszłości najaktywniej walczyła o usamodzielnienie się stowarzyszenia ogrodników.

Na naszej stronie można zapoznać się z Historią (1958-2013) Oddziału poznańskiego Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa.

W skład Zarządu Sekcji wchodzą kol. Michał Grewling, kol. Barbara Hoffmann, kol. Ewa Raczkowska.

Obecnie skupiamy się na pracach związanych z działalnością rzeczoznawców, organizowaniu konferencji, szkoleń, kursów pokazów specjalistycznych. Ciągle nie tracimy też nadziei co do usankcjonowania zawodu inspektora nadzoru.

Warto podkreślić, że Oddział Poznański zaproponował dwóch kolegów inspektorów tj. kol. Pawła Adlera i kol. Michała Grewlinga do Komisji Inspektorów Nadzoru przy Zarządzie Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego, która zakłada szereg działań polegających między innymi na ustaleniu ramowych wytycznych do prowadzenia kursów na Inspektora Nadzoru.

Ww. koledzy zwrócili na siebie uwagę z determinacją walcząc o usankcjonowanie zawodu inspektora na konferencji „Dobre praktyki w zakresie stosowania roślin gatunków obcych w ogrodnictwie”, która odbyła się w dniu  7 września 2012 r. w gmachu Ministerstwa Środowiska w Warszawie.

Przy pełnym poparciu i zaangażowaniu Prezesa Zarządu SITO Oddziału Poznańskiego kol. Andrzeja Aumillera zorganizowano kursy „Kierownik Budowy w Terenach Zieleni” oraz „Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni”.
Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się kursy na „Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni”.

W najbliższym czasie zamierzamy zorganizować także inne kursy doszkalające takie jak:

  • kosztorysowania robót w terenach zieleni,
  • cięcia drzew i krzewów
  • i inne.

 Kursy będą kierowane do osób posiadających już pewne doświadczenie w wykonywany zawodzie jak i posiadających wykształcenie i wiedzę teoretyczną przy braku niezbędnej  wiedzy praktycznej.

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.