sobota, 13 kwietnia 2024
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Rzeczoznawcy


Sekcja


Rzeczoznawcy


Przez długie lata istotne znaczenie w skali kraju posiadała grupa poznańskich rzeczoznawców, która powstała w 1977 r.
W jej skład wchodzili specjaliści z różnych dziedzin ogrodnictwa jednak największą grupę stanowili rzeczoznawcy ds. terenów zieleni tj. budowy, konserwacji, projektowania, a także w zakresie dendrologii. Aktywność sekcji wynikała między innymi z dużego zapotrzebowania na rzeczoznawców w związku z zakrojoną w tym okresie,  na skalę kraju,  akcją ewidencji parków podworskich. Rywalizowali z nami w tym zakresie koledzy z Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Rolnictwa (SITR) i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SITLiD).  Nałożone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wytyczne do tych opracowań  nakładały na rzeczoznawców obowiązek bardzo szczegółowych działań, uzgodnień i opinii uzyskiwanych w wielu jednostkach, a także  weryfikacji wewnętrznych i zewnętrznych w tym przez historyków sztuki.

W 2012 r. utworzona została przy Zarządzie Głównym SITO Komisja ds. Rzeczoznawców.  Oddział Poznański zgłosił do niej kol. Ewę Raczkowską. Komisja ma na celu ustalenie nowych zasad przyznawania uprawnień rzeczoznawcy i rozpatrzenie zgłoszonych wcześniej wniosków. Komisja ma zamiar przyznawać uprawnienia w bardzo wąskich specjalnościach aby tym samym jeszcze wyraźniej podkreślić ich wagę a także wyeliminować posługiwanie się tytułem rzeczoznawcy nie w swojej specjalności.

Zainteresowanym przedstawiamy kwestionariusz kandydata na rzeczoznawcę SITO. (w załączeniu)

Statut Zarządu Głównego SITO, który zawiera zapisy dotyczące rzeczoznawców można znaleźć na stronie ZG SITO www.notsito.org.pl

Pobierz kwestionariusz na rzeczoznawcę SITO
Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.