poniedziałek, 19 lutego 2018
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Mistrzostwa MMFP


Sekcja


VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski 2014 - laureaci






26 luty - 1 marzec 2014
Poznań

 

     


Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddziału Poznański (SITO)-członek Międzynarodowej Federacji Florystycznej FLORINT - International Florist Organisation, zorganizowało VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski, które odbyły się w dniach 26.02.-1.03.2014 roku (środa-sobota) w Pawilonie 6A w ramach Targów Special Days oraz Targów GARDENIA na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

    Dla polskich i zagranicznych florystów Mistrzostwa były okazją do zaprezentowania umiejętności i kreatywności w interpretacji tematów. Pozwoliły poznać nowe trendy i techniki, wymienić doświadczenia. Dla zwycięzców w obu kategoriach wiekowych są przepustką do udziału w mistrzostwach Florystycznych Europy.

Mistrzostwa były podzielone na dwie kategorie wiekowe:

Grupa A - floryści w wieku powyżej 24 lat
Grupa B - juniorzy do 24 lat
 

Zadania konkursowe

Grupa A

1. „Florystyczne podróże” – obiekt florystyczny inspirowany wybranym krajem
2. ,,Stół dla podróżnika inspirowany kulturą wybranego kraju”
3. Bukiet ślubny/ozdoba ślubna dla panny młodej
4. Niespodzianka

Grupa B

1. ,,Stół dla podróżnika inspirowany kulturą wybranego kraju”
2.  Bukiet ślubny/ozdoba ślubna dla panny młodej
3. Niespodzianka

Prace konkursowe ocenia jury w skali 100 punktowej według reguł ustanowionych przez Międzynarodową Federację Florystyczną – FLORINT (International Florist Organisation).
 

 Jury
VIII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski


dr Piotr Salachna
Przewodniczący Jury

dr hab. Agnieszka Krzymińska
Członek Jury

Magdalena Birula-Białynicka
Członek Jury

Anna Nizińska
Członek Jury
 

Jury VIII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski przyznało następujące tytuły:


KATEGORIA SENIORÓW
 

MIĘDZYNARODOWY MISTRZ POLSKI
Přemysl Hytych
 

MISTRZ POLSKI
Małgorzata Szymioł


WICEMISTRZ POLSKI
Katarzyna Greta Szymkowiak
 

KATEGORIA JUNIORÓW
 

MISTRZ POLSKI
Monika Sokołowska


WICEMISTRZ POLSKI
Iga Mikołajczyk



Uczestnicy
VIII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski

 

Grupa A - floryści w wieku powyżej 24 lat

Justyna Babicz, Poznań
Julia Bańkowska, Złotniczki - Polska Szkoła Florystyczna
Pŕemysl Hytych, Czechy
Justyna Kasztelan, Głuchowo
Mariola Pasznicka, Bogatynia
Małgorzata Szymioł, Kalisz
Katarzyna Greta Szymkowiak, Borowiec
Eliza Weber, Byczyna - Polska Szkoła Florystyczna
Kamila Żołyńska, Poznań

Grupa B - juniorzy do 24 lat

Iga Mikołajczyk, Głogów – Polska Szkoła Florystyczna
Monika Sokołowska, Szczecin  - Polska Szkoła Florystyczna

 

Mistrzostwom towarzyszyły Pokazy Florystyczne w wykonaniu:


Dorota Ramirez
Członek Stowarzyszenia American Institute of Floral Designers
Anna Sztraube Kwiaciarnia Bławatek
Marek Kucharski  Mistrz Florystyki
„Florystyczny misz&masz-pomieszanie z poplątaniem...”

Pŕemysl Hytych, Czechy
Międzynarodowego Mistrz Polski VIII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski 2014 w kategorii seniorów  

Małgorzata Szymioł, Kalisz
Mistrza Polski VIII Międzynarodowych Mistrzostwa Florystycznych Polski 2014 w kategorii seniorów

Film z Pokazu Florystycznego Doroty Ramirez - Członka Stowarzyszenia American Institute of Floral Designers znajduje się pod następującymi linkami:

http://vimeo.com/89787952
http://vimeo.com/90053854
 

Mistrzostwom towarzyszył otwarty Konkurs dla Kwiaciarń, której oceny prac dokonało jury


Tematy prac konkursowych:

•    Bukiet ślubny.
•    Bukiet okolicznościowy


LAUREACI KONKURSU DLA KWIACIARŃ:


KATEGORIA BUKIET ŚLUBNY

I miejsce
Małgorzata Lisowska

„ARS”
ul. Armii Krajowej 13A
58-302 Wałbrzych

II miejsce
Alina Przybylska, Katarzyna Cepa
Galeria Kwiatów ZUZA

ul. Niepodległości 68
64-100 Leszno

III miejsce
Dorota Grzybowska
Pracownia  Florystyczno-Dekoracyjna „Kalina”

ul. Sienkiewicza 7
66-520 Dobiegniew

 

KATEGORIA BUKIET OKOLICZNOŚCIOWY

I miejsce
Romana Misiorek
Kwiaciarnia Tamaryszek

ul. Św. Jacka 1/1L
61-124 Poznań

II miejsce
Anna Stachowiak
Kwiaciarnia Kwiatomania

ul. Plac Wolności 11
88-430 Janowiec Wielkopolski

III miejsce
Anna Stpiczyńska
Kwiaciarnia GARDENIA

Os. Orła Białego 106
61-251 Poznań

 

DYPLOM PREZESA SITO ODDZIAŁU POZNAŃSKIEGO
otrzymali

 

KATEGORIA BUKIET ŚLUBNY

Łukasz Krytkowski
Zielony Kombinat

www.zielonykombinat.blogspot.com

Agnieszka Gulbicka
Salon Kwiatów Fantazja

ul. Podgórna 44H
65-001 Zielona Góra

KATEGORIA BUKIET OKOLICZNOŚCIOWY

Maja Piotrowska
Salon Kwiatowy ‘Maja’

ul. Pomorska 89
90-224 Łódź

Magdalena Wasyl-Chrzanowska
Studio Florystyczne

ul. Szamotulska 14
62-081 Chyby



Jury Otwartego Konkursu dla Kwiaciarń


dr hab. Anna Lisiecka prof. nadzw.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
Vice Prezes Zarządu SITO Oddział w Poznaniu
Przewodnicząca Jury

Anna Durzyńska
Sekcja Florystów SITO Oddział w Poznaniu
Członek Zarządu SITO Oddział w Poznaniu
Członek Jury

Maria Ulczycka-Walorska
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Sekcja Florystów SITO Oddział w Poznaniu
Członek SITO Oddział w Poznaniu
Członek Jury

Monika Łysikowska
Sekcja Florystów SITO Oddział w Poznaniu
Członek SITO Oddział w Poznaniu
Członek Jury

Agnieszka Garecka
Sekcja Florystów SITO Oddział w Poznaniu
Członek SITO Oddział w Poznaniu
Członek Jury

 

Ocena obejmowała elementy:

1. Innowacyjność.

2. Koncepcję m.in. dobór gatunków, barw, rozmieszczenie elementów.

3. Technikę wykonania.

 

KWIACIARNIE BIORĄCE UDZIAŁ W KONKURSIE DLA KWIACIARŃ
27 LUTY - 1 MARZEC 2014

 

1.
Karolina Drozdek-Staniszewska
Kwiaciarnia Renee

ul. Agrestowa 44c
65-780 Zielona Góra

2.
Romana Misiorek
Kwiaciarnia Tamaryszek

ul. Św. Jacka 1/1L
61-124 Poznań

3.
Dorota Grzybowska
Pracownia  Florystyczno-Dekoracyjna „Kalina”

ul. Sienkiewicza 7
66-520 Dobiegniew

4.
Natalia Hofman, Eliza Kantowska
Profil Krzysztof Bartosik-Krzysztof Brzeziński

ul. Wołyńska 35
60-637 Poznań

5.
Lidia Schuster
Kwiaciarnia LIDO-ART.   

ul. Ogrodowa 4
61-820    Poznań  
   
6.
Anna Kłobus-Teodorowicz
Kwiaciarnia Leśna

ul. Leśna 33
62-002 Suchy Las

7.
Kamila Żołyńska
Krystyna Wize
Kwiaciarnia Kamiflora

C.H. Stary Browar Atrium poz. 0
ul. Półwiejska 32
61-888 Poznań
ul. Ogrodowa/Ratajczaka
61-816  Poznań

8.
Anna Stpiczyńska
Kwiaciarnia GARDENIA

Os. Orła Białego 106
61-251 Poznań

9.
Małgorzata Lisowska
„ARS”

ul. Armii Krajowej 13A
58-302 Wałbrzych

10.
Alina Przybylska, Katarzyna Cepa
Galeria Kwiatów ZUZA

ul. Niepodległości 68
64-100 Leszno

11.
Łukasz Krytkowski
Zielony Kombinat

www.zielonykombinat.blogspot.com

12.
Agnieszka Kuryłłowicz-Kaźmierczak
Kwiaciarnia Sarenka Poznań

www.kwiaciarniasarenka.pl

13.
Dominika Apelt
Pracownia Florystyczna „PEREŁKA” 
 
ul. Staszica29
62-200 Gniezno

14.
Agata Woźniak
Kwiaciarnia ‘AGATKA’

ul. Falista 2
61-249 Poznań

15.
Agnieszka Gulbicka
Salon Kwiatów Fantazja

ul. Podgórna 44H
65-001 Zielona Góra

16.
Anna Stachowiak
Kwiaciarnia Kwiatomania

ul. Plac Wolności 11
88-430 Janowiec Wielkopolski

17.
Elżbieta Staniszewska
Kwiaciarnia ‘Rosse’

ul. Narutowicza 47
90-130 Łódź

18.
Katarzyna Wójcik
Atelier Florystyczne

ul. Armii Krajowego 3
94-046 Łódź

19.
Anna Jasińska
Weselny Serwis

Nowa 13
95-050 Konstantynów / Łódź

20.
Teresa Szymajda
Studio Florystyczne Zielone Marzenia

ul. Powstańców Śląskich 2H
95-100 Zgierz

21.
Maja Piotrowska
Salon Kwiatowy ‘Maja’

ul. Pomorska 89
90-224 Łódź

22.
Paweł Łuczak
Kwiaciarnia Dąbrówka Jolanta Ostrowska

ul. Platanowa 2
62-070 Dąbrowa

23.
Magdalena Wasyl-Chrzanowska
Studio Florystyczne

ul. Szamotulska 14
62-081 Chyby

24.
Magdalena Karmowska
"FHU PROARTI"

ul. Przemysłowa 54
62-510 Konin


 

Nagrody dla zwycięzców
VIII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski 2014

 

Nagrody pieniężne ufundowane przez Spółdzielczą Grupę Bankową
dla zwycięzców w kategorii seniorów:

I miejsce 3.000 PLN
II miejsce 2.000 PLN
III miejsce 1.500 PLN


Nagrody pieniężne ufundowane przez  VICTORIA FLORAL PRODUCTS
dla zwycięzców w kategorii juniorów:

I miejsce 1.500 PLN
II miejsce 1.000 PLN
III miejsce 500 PLN

Zwycięzcy VIII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski
otrzymali Statuetki oraz Dyplomy  od
Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Stanisława Kalemby

oraz
Puchary i Dyplomy od
Prezydenta Miasta Poznania - Ryszarda Grobelnego



 

VIII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA FLORYSTYCZNE POLSKI
POD AUSPICJAMI:


                   
 
PATRONI HONOROWI
VIII MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW FLORYSTYCZNYCH POLSKI





  
 
 


PATRONI MEDIALNI
VIII MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW FLORYSTYCZNYCH POLSKI

                               

                                                                                             

                                                                                        

SPONSORZY
VIII MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW FLORYSTYCZNYCH POLSKI

                                                                             

                                                                  

                                                                                                 

                                                                                     

                                                                                  

 

 foto
STUDIO KOŁECKI Poznań
Paweł Adler

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.