sobota, 19 września 2020
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Wydarzenia


Sekcja


39. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych


Święto Róży

39. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych
pod patronatem Prezydenta Miasta Kutno
 06-08.09.2013 r.


 

Organizatorem wydarzenia był Dom Kultury w Kutnie. To właśnie w jego budynku prezentowana była ekspozycja najpiękniejszych odmian róż wyhodowanych przez indywidualnych hodowców i firmy produkujące te kwiaty.

Tegoroczna wystawa przebiegała pod hasłem „Paź Królowej”. To gatunek motyla, uważany za jeden z najpiękniejszych - jak powiedziała dyrektor kutnowskiego Domu Kultury Teresa Mosingiewicz - co roku wybierany jest "motyw przewodni wystawy", który związany jest z różami. W ubiegłym roku było to hasło "Ach, co to był za ślub". "W tym roku są motyle. Owady te mają być m.in. inspiracją dla florystów" - dodała.

Wystawa składała się z części klasycznej czyli ekspozycji najpiękniejszych odmian róż indywidualnych hodowców i firm produkujących róże, oraz artystycznej, którą utworzyły aranżacje florystyczne.

Zaprezentowane zostały również aranżacje florystyczne stworzone przez najlepszych polskich florystów. Gościem wystawy był łotewski florysta Druvis Ciritis, który zaprezentował  kilka autorskich aranżacji.

W trakcie trwania Święta Róż po raz pierwszy odbyły się I Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionów województwa łódzkiego zorganizowane przez Stowarzyszenie Florystów Polskich, którzy współpracują z Stowarzyszeniem Naukowo-Technicznym Inżynierów i Techników Ogrodnictwa.

W uroczystościach uczestniczył Andrzej Aumiller - Prezes Zarządu SITO Oddział Poznański.
 

Źródło:
www.dzienniklodzki.pl
www.swietorozy.pl


 

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.