sobota, 19 września 2020
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Wydarzenia


Sekcja


Eurofleurs 2010


 Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Oddział Poznański, jako członek Międzynarodowej Federacji Florystycznej FLORINT - International Florist Organisation (poprzednia FEUPF), skupiającej stowarzyszenia florystyczne z całej Europy współpracuje z najzdolniejszymi florystami Europy jest jedynym organizatorem w Polsce Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski, które odbywają się cyklicznie co dwa lata.
   
   Dla polskich i zagranicznych florystów Mistrzostwa są okazją do zaprezentowania umiejętności i kreatywności  w interpretacji tematów. Pozwalają poznać nowe trendy i techniki, wymienić doświadczenia. Dla zwycięzców w obu kategoriach wiekowych są przepustką do udziału w mistrzostwach Florystycznych Europy.

    Mistrz Polski 2007 Zygmunt Sieradzan rekomendowany przez SITO, na Florystycznych Mistrzostwa Europy Juniorów w Brukseli ,,Eurofleurs 2008” zdobył III miejsce.

    Międzynarodowy Mistrz Polski w kategorii juniorów 2010 Tomasz Kuczyński rekomendowany przez SITO, na Florystycznych Mistrzostwa Europy Juniorów w Wielkiej Brytanii ,,Eurofleurs 2010”  zdobył tytuł II v-ce mistrza Europy.

    W składzie Sędziów Mistrzostw „Eurofleurs 2010” Polskę reprezentowała Pani Mariola Miklaszewska, która była rekomendowana przez nasze Stowarzyszenie. 

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.