sobota, 19 września 2020
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Wydarzenia


Sekcja


38. Święto Róży


W Kutnowskim Domu Kultury można było zwiedzić wystawę róż i aranżacje florystyczne stworzone przez 17 artystów.

Gości wystawy witała rozbudowana dekoracja foralna wejścia głównego przygotowana przez Mistrza Druvisa Ciritisa z Łotwy. Tegoroczna wystawa była zatytułowana "Ach, co to był za ślub!". Bardzo zachwycającą aranżacją podczas Wystawy były „rubinowe gody" w stylu dekoracyjnym - niczym tajemniczy zakątek w ogrodzie, mnóstwo zieleni, kwiatów róży i ławeczka pod kapiącą roślinami i owocami pergolą - dedykowana Kutnowskiemu Domowi Kultury z okazji jego 40-lecia a przygotowana przez Annę Nizińską – członkinię SITO Oddział Warszawski, Marka Melerskiego, Agnieszkę Dąbrowską-Walczak i Urszulę Szumańską. Scenografią, motywem przewodnim i tłem dla całej wystawy były zdjęcia ślubne retro z opisami, z których floryści odtworzyli bukiety ślubne.

W tym roku głównym zadaniem florystów były rocznice ślubu tzw. Gody. Aranżacje kwiatowe inspirowane były rocznicami ślubnymi: papierową, lnianą, kryształową, złotą itp. Każdy z zaproszonych florystów wykonał również kreację bądź jej fragment (suknię, kapelusz, szal itp.), które zostały zaprezentowane na modelce podczas otwarcia 38. Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych , a następnie na manekinie przez weekend.

W otwarciu 38. Wystawy Róż uczestniczył mgr Andrzej Aumiller - Prezes SITO Oddział Poznański oraz dr hab. Anna Lisiecka prof. nadzw. – Wiceprezes SITO Oddział Poznański.


Źródło:
http://www.swietorozy.pl/

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.