poniedziałek, 25 października 2021
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Wydarzenia


Sekcja


Poznańskie Dywany Kwiatowe


POZNAŃSKIE DYWANY KWIATOWE
10-12 maj 2013
Poznań

 

   

Stowarzyszenie Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański serdecznie zaprasza na Poznańskie Dywany Kwiatowe, które objął swoim Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

     Uroczyste otwarcie odbędzie się w piątek dnia 10 maja br. o godz. 12.00 w Parku Adama Mickiewicza przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki.

   Podczas tworzenia „Poznańskich Dywanów Kwiatowych” nie tylko mieszkańcy naszego miasta i województwa ale i turyści, będą mogli podziwiać kolorowe kobierce ułożone z 1.200.000 główek tulipanów dostarczonych przez Gospodarstwo Ogrodnicze Grażyny i Bogdana Królik z Chrzypska Wielkiego i Ogrodnictwo Barbary i Michała Szymanowskich z Gołusek.  

    Kolorowe dywany kwiatowe zostaną ułożone przez florystów – członków Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański i współpracujące ze Stowarzyszeniem Koła Naukowe Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ułożone kobierce zajmować będą powierzchnię kilka tysięcy metrów kwadratowych.

   Poznańskie Dywany Kwiatowe jako wydarzenie kulturalne ożywią i uatrakcyjnią centrum Poznania na odcinku traktu Królewsko Cesarskiego z takimi obiektami jak Kościół Najświętszego Zbawiciela, Collegium Maius, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, Zamek Cesarski z Centrum Kultury Zamek, Pomnik Poznańskiego Czerwca 1956 roku, Pomnik Adama Mickiewicza, Collegium Minus i Aula Uniwersytecka z Salą Koncertową Filharmonii Poznańskiej im Tadeusza Szeligowskiego i Aula Nova. Przy życzliwości władz miasta może ono na stałe wpisać się w przyszłości w kalendarz imprez godnych zauważenia.

   Poznańskie Dywany Kwiatowe pozwolą na zapoznanie się z mało znaną formą dekoracji, a jednocześnie przybliżą  zwiedzającym niespotykaną wśród innych gatunków kwiatów paletę barw. Powyższe wydarzenie jest doskonałą propozycją dla mieszkańców i turystów dając możliwość zbliżenia się do natury, poprawy samopoczucia, co jest jednym z aspektów szeroko propagowanej w ostatnim czasie hortiterapii.

 

PATRONI HONOROWI
POZNAŃSKICH DYWANÓW KWIATOWYCH:

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak

Prezydent Miasta Poznania, Ryszard Grobelny

PATRON MEDIALNY
POZNAŃSKICH DYWANÓW KWIATOWYCH:

RADIO MERKURY POZNAŃ


PRODUCENCI KWIATÓW:

Grażyna i Bogdan Królik
Gospodarstwo Ogrodnicze

ul. Rolna 13
64-412 Chrzypsko Wielkie

Barbara  i Michał Szymanowscy
Ogrodnictwo

Gołuski, ul. Ogrodowa 1
62-069 Palędzie

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.