poniedziałek, 25 października 2021
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Wydarzenia


Sekcja


Keukenhof i wystawa RHODO                                          
                                      
                        Keukenhof i wystawa RHODO 2014
                                        w Westerstede

 

 

Z inicjatywy kol. Tomka Talarczyka w maju br. grupa 8 osób w tym członkowie SITO o/Poznań, wzięli udział w indywidualnej wycieczce do Holandii i Niemiec.
Celem wyjazdu był park Keukenhof i wystawa RHODO 2014 w Westerstede.

W 32 ha parku Keukenhof, obiekcie znanym pod nazwą wiosenny ogród świata, w sezonie można podziwiać niezwykłe kompozycje z roślin cebulowych.  Nasza grupa przyjechała tam właściwie po sezonie (przedostatniego dnia otwarcia parku dla zwiedzających 20 marca – 18 maja 2014 r. ) i większość roślin w gruncie już przekwitła. Jednak Holendrzy do końca na bieżąco wystawiali odpowiednio przechowywane rośliny cebulowe w pojemnikach. W pawilonach odbywały się wystawy storczyków i lilii. Park zlokalizowany jest w miejscowości Lisse w pobliżu Amsterdamu i morza Północnego.

Z Holandii do Niemiec jechaliśmy przez groblę Afsluitdijk o długości 30 km, która łączy brzegi płn. Holandii i Fryzji.  Tama to  prawdziwa ciekawostka turystyczna no i przede wszystkim niezwykły kunszt budowlany.

W Niemczech obejrzeliśmy wystawę  rododendronów RHODO 2014  na rynku w Westerstede, miasta położonego w pobliżu Bremy, która w tym roku odbywała się w dniach 17-26 maja. Dodatkowo w pawilonach zorganizowano tu wystawę szkółkarstwa ogrodniczego. Wyjeżdżając, już z okien samochodu, oglądaliśmy liczne szkółki materiału iglastego głównie formowanego zgodnie z obecną modą  panującą na zachodzie.

Kilka zdjęć ułożonych chronologicznie przedstawia zwiedzane przez nas miejsca: plaża nad Morzem Północnym, Park Keukenhof, Tama Afsluitdijk, Westerstede RHODO  2014.

Relacja z wyjazdu i zdjęcia:
kol. Ewa Raczkowska
członkini Zarządu SITO o/Poznań

 

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.