poniedziałek, 25 października 2021
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Wydarzenia


Sekcja


V Poznańskie Dywany Kwiatowe


 

 
 V Poznańskie Dywany Kwiatowe

 10-14 maja 2017 r.
Park im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO) Oddział w Poznaniu organizuje kolejną edycję V Poznańskich Dywanów Kwiatowych, która odbędzie się w dniach 10-14 maja 2017 r. (środa/czwartek/piątek/sobota/niedziela).

Tegorocznym tematem V Poznańskich Dywanów Kwiatowy 2017 jest „POZNAŃ DLA CYKLISTÓW”.

Kolorowe dywany kwiatowe zostaną ułożone przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański - Sekcję Terenów Zieleni i współpracujące ze Stowarzyszeniem Koło Naukowe Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ułożone kobierce zajmować będą powierzchnię kilka tysięcy metrów kwadratowych.
 

Osoby zaangażowane w organizację V Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2017:


Andrzej Aumiller
Prezes Zarządu SITO o/Poznań

Anna Pudelska
Członek Zarządu SITO o/Poznań

Weronika Malcher
Prezes Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (KNAK)


Wytyczenie figur V Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2017 według projektu powierzyliśmy:

 

Anna Pudelska
Członek Zarządu SITO o/Poznań

Patrycja Dreczka

Mateusz Chorzępa
 

Autorem projektu V Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2017 jest Pani mgr inż. arch. kraj. Anna Pudelska.Projekt V Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2017

mgr inż. arch. kraj. Anna Pudelska
Autor Projektu V Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2017

 

Wytyczenie (specyfikacja) do projektu V Poznańskich Dywanów Kwiatowych „POZNAŃ DLA CYKLISTÓW” będzie rower, droga, logotyp SITO o/Poznań oraz logotyp VEOLIA w Poznaniu.
 

Plakat V Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2017

Anna Olczyk
Autor Plakatu V Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2017

 


Od wielu lat Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu współpracuje z Kołem Naukowym Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - KNAK. Również i w tym roku do naszej inicjatywy przyłączyli się studenci.

 

Podczas tworzenia „V Poznańskich Dywanów Kwiatowych” nie tylko mieszkańcy naszego miasta i województwa ale i turyści z kraju oraz zagranicy, będą mogli podziwiać kolorowe kobierce ułożone z setek tysięcy główek tulipanów w postaci różnych figur. Kobierce powstaną w samym sercu Poznania i zostaną ułożone w parku Adama Mickiewicza na powierzchni trawnikowej przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki zachwycając oglądających.

V Poznańskie Dywany Kwiatowe jako wydarzenie kulturalne ożywią i uatrakcyjnią centrum Poznania na odcinku traktu Królewsko Cesarskiego z takimi obiektami jak Kościół Najświętszego Zbawiciela, Collegium Maius, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, Zamek Cesarski z Centrum Kultury Zamek, Pomnik Poznańskiego Czerwca 1956 roku, Pomnik Adama Mickiewicza, Collegium Minus i Aula Uniwersytecka z Salą Koncertową Filharmonii Poznańskiej im Tadeusza Szeligowskiego i Aula Nova. Przy życzliwości władz miasta Poznania może ono na stałe wpisać się na przyszłość w kalendarz imprez godnych zauważenia.

V Poznańskie Dywany Kwiatowe pozwalają oglądającym na zapoznanie się z mało znaną formą dekoracji miasta, a jednocześnie przybliżą różnorodność tulipanów. Powyższe wydarzenie jest doskonałą propozycją dla mieszkańców i turystów dając możliwość zbliżenia się do natury, poprawy samopoczucia, co jest jednym z aspektów szeroko propagowanej w ostatnim czasie hortiterapii.
 

Tak jak w latach ubiegłych, V Poznańskie Dywany Kwiatowe 2017 zostały objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Materiał Kwiatowy V Poznańskich Dywanów Kwiatowych dostarczy Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze w Gołuskach Państwa Barbary i Michała Szymanowskich.

Wsparcia finansowego udzieli firma VEOLIA Energia w  Poznaniu.
 

W dniu 10 maja br. podczas tworzenia V Poznańskich Dywanów Kwiatowych odbędzie się KONFERENCJA PRASOWA.
Konferencja odbędzie się w Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Rada w Poznaniu przy ul. H. Wieniawskiego 5 w Poznaniu. O szczegółach konferencji poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.


V Poznańskim Dywanom będzie towarzyszyć XXI Wystawa Tulipanów, której uroczyste otwarcie odbędzie się w Palmiarni Poznańskiej w dniu 12 maja br. o godzinie 12.00

Kompozycję z kwiatów zostaną ułożone przez florystów – członków Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański.

Szczegółowe informacje o XXI Wystawie Tulipanów znajdują się na stronie sito http://www.sito.poznan.pl/sekcje/florysci/wydarzenia/r/2/368/xxi-wystawa-tulipanow

 

 

 

ORGANIZATOR
V POZNAŃSKICH DYWANÓW KWIATOWYCH 2017

 

 

 
 
WSPÓŁORGANIZATOR
V POZNAŃSKICH DYWANÓW KWIATOWYCH 2017

 

   

   

 
MATERIAŁ KWIATOWY
V POZNAŃSKICH DYWANÓW KWIATOWYCH 2017

 

Barbara i Michał Szymanowscy
Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze
Gołuski, ul. Ogrodowa 1
62-069 Palędzie
 

 

WSPARCIE FINANSOWE
V POZNAŃSKICH DYWANÓW KWIATOWYCH 2017

 

 
PATRONAT HONOROWY
V POZNAŃSKICH DYWANÓW KWIATOWYCH 2017

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie z 'lotu ptaka' III PDK 2015:                        
Tomasz Szuster
http://skyphoto.pro
email: kontakt@skyphoto.pro
facebook: https://www.facebook.com/Skyphotopro

 

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.