poniedziałek, 25 października 2021
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział poznański

Wydarzenia


Sekcja


Poparcie dla Projektu RODPOPARCIE DLA PROJEKTU USTAWY O RODZINNYCH OGRODACH DZIAŁKOWYCH
ZGŁOSZONEGO DO SEJMU RP
PRZEZ  KOMITET INICJATYWY USTAWODAWCZEJ


 

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu, zrzeszające wielu naukowców jak również wielu działkowców, ogrodników w pełni popiera Obywatelski Projekt Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych zgłoszony do Sejmu RP przez Społeczny Komitet Inicjatywy Ustawodawczej.

 Zaproponowane w projekcie rozwiązania prawne zapewniają dalsze funkcjonowanie ogrodów działkowych na podobnych do obecnie obowiązujących zasadach.

Ten projekt to jedyna szansa na zachowanie ogrodnictwa działkowego w Polsce, która gwarantuje dostęp do działek dla ludzi niezamożnych oraz rencistów i emerytów. Projekt, który wychodzi naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu na samorządność i samodzielność ogrodnictwa działkowego w naszym kraju

Obywatelski Projekt Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych gwarantuje ochronę praw nabytych dla działkowców oraz zabezpiecza dalszy rozwój ogrodów w Polsce.

Bez ustanowienia nowego prawa uwzględniającego specyfikę działania i funkcjonowania  Rodzinnych Ogrodach Działkowych, 21 stycznia 2014 roku ogrody zostaną pozbawione ochrony przed likwidacją  a prawa do ich terenów wygasną.

Dlatego też, uważamy że Obywatelski Projekt Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest aktem prawnym, zabezpieczającym istnienia ogrodów dla ludzi których działki są oazą relaksu, wypoczynku i spokoju, jak również są źródłem zdrowych plonów.

Pamiętajmy, że dla wielu działkowiczów praca na działce jest radością, lekarstwem i sensem życia. Jest dla nich drugim domem i azylem.
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu wystosowało list do Pani Ewy Kopacz Marszałek Sejmu RP, w którym informuje, że Stowarzyszenie w pełni popiera Obywatelski Projekt Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych zgłoszony do Sejmu RP przez Społeczny Komitet Inicjatywy Ustawodawczej.
 

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.